Vysoké teploty, dusno, kolísající tlak vzduchu či silné sluneční záření. Nejen s tím se musí v létě potýkat lidské tělo. Pokud je takto nevhodným podmínkám vystaveno delší dobu, může to pro něj znamenat negativní a někdy i vážné důsledky. Je proto důležité maximálně je eliminovat.
Následujících několik tipů vám poradí, jak letní parna přečkat, pokud možno bez úhony a v pohodě.
Venkovní žaluzie zajistí v místnosti správnou teplotu
- Během veder může snadno dojít k přehřátí interiéru kvůli nadměrnému slunečnímu záření. Obyčejné větrání často nepomáhá, protože venkovní teplota je velmi podobná.
- Kvalitní venkovní žaluzie dokáží zadržet až 94 % tepelné energie a jsou až desetkrát účinnější než interiérové typy. Teplo totiž dovnitř vůbec nepustí. V případě vybavení čidly reagujícími na slunce interiér podle potřeby chladí, nebo naopak ohřívají. Samozřejmostí je i dobré světelné odstínění.
- Díky venkovním žaluziím může být klimatizace puštěna na podstatně nižší výkon, nebo dokonce zůstat zcela vypnuta. Lidskému tělu tak nehrozí například nepříjemné nachlazení či teplotní šok.
Přílišný sluneční svit škodí. Předokenní rolety jej účinně odstíní
- Ideální hodnota slunečního svitu v místnosti by se měla pohybovat kolem 100 až 500 luxů. V létě ale mohou být tyto hodnoty až 200 krát vyšší. Tělo pak reaguje například podrážděním, bolestmi hlavy nebo nespavostí.
- Sluneční svit pomohou regulovat předokenní rolety. Také ony zastaví světelné paprsky ještě před vstupem do interiéru a jsou tedy mimořádně účinné.
- Předokenní rolety lze vybavit slunečními čidly, které je vytahují nebo naopak uzavírají v závislosti na světelných podmínkách. Elektronické spínací hodiny zase reagují podle denní doby.
- Zatažené rolety dokáží snížit hladinu hluku v interiéru až o 16 decibelů. Zvláště v noci tak prospívají zdravému spánku. Kvalitní výrobky navíc fungují i jako bezpečností zábrana proti zlodějům.