
Lomax je jedním z předních českých lídrů. Sbírá ocenění napříč soutěžemi
Společnost LOMAX uspěla mezi jihomoravskými firmami s nejlepšími ekonomickými výsledky. Ze soutěže Ocenění Českých Lídrů si odnáší stříbrnou medaili.
8.8.2016 - Více než třicetistupňová vedra postihují čím dál častěji v létě Českou republiku. Čím tepleji ale je, tím horší podmínky bývají na pracovištích. Tak, jako je přirozené v zimě topit, musí zaměstnavatel v létě naopak zajistit přiměřené ochlazení pracovního prostředí. Podle vládního nařízení by se v něm totiž teplota měla pohybovat mezi 20 a 28 stupni Celsia, na místech se zvýšenou fyzickou náročností práce dokonce ještě méně. Vysoké teploty způsobují nejen zvýšenou únavu a tím větší riziko pracovních úrazů, ale také přímé zdravotní problémy jako bolesti hlavy, krvácení z nosu, nebo nevolnost přecházející do zvracení.
Následující tipy vám poradí, jak relativně jednoduchými způsoby zajistit, aby byly na vašem pracovišti optimální tepelné a také světelné podmínky. Také světlo má totiž na pracovní výkonnost nemalý vliv.
Teplo a světlo regulujte technikou
Nejjednodušší způsob, jak nastavit tepelné a světelné podmínky v interiérech, je pomocí moderních technologií. Je ale nutné ji využívat správně, jinak situaci nejen nezlepší, ale v některých případech ji může dokonce ještě zhoršit:
Pomohou i tekutiny nebo zkrácení pracovní doby
Dobrý zaměstnavatel se pozná podle toho, že dokáže myslet kromě teploty a světla i na další věci. I když platné pracovní předpisy České republiky nařizují zajištění dostupnosti pitné vody pro zaměstnance, existuje i pár drobností, jak situaci vylepšit nad rámec zákonů a vyhlášek:
A opět jedna rada na konec. Právní předpisy České republiky upravují pracovní podmínky v horkých dnech individuálně podle fyzické náročnosti zaměstnaní. Je proto dobré se s nimi seznámit a dodržovat je. Případné sankce za nedodržení, nebo problémy spojené s kolapsem některého ze zaměstnanců jsou zcela zbytečné.